vineri, 28 august 2009

Cupa Romaniei Timisoreana - optimi de finala

Cupa Romaniei Timisoreana. Venind dupa un meci dezamagitor din campionat impotriva rivalei eterne Steaua Bucuresti, rapidistii s-au revansat impotriva unei echipe care nu are multe de spus in fotbal, invingandu-i cu un categoric scor 3-0.

Inca din minutul 12, Rapid a deschis scorul prin portughezul Joao Paulo Pinto printr-un sut de la 12 metri la coltul scurt. Nemultumiti cu scorul mic de pe tabela rapidistii au majorat scorul in minutul 72 printr-o lovitura de cap a lui Fernandes in urma unui corner executat de Herea. Insa nu acesta avea sa fie scorul final pentru ca Herea, in urma unui un-doi cu Joao Paulo, a facut ca tabela sa arate 3-0 pentru rapidisti.